Avaldati nutitelefonide tööstusharu puudutav raport

Käesoleva aasta veebruarikuu viimasel päeval avaldati Intellektuaalomandiga Seotud Õigusrikkumiste Euroopa Vaatluskeskuse poolt uuringuraport, mis käsitleb nutitelefonide sektoris rikutavate intellektuaalomandiõiguste majanduslikke mõjusid.

Koos Rahvusvahelise Telekommunikatsiooni Liiduga väljatöötatud raportist selgub muuhulgas, et legitiimsete tööstusharude poolt 2015. aastal müüdav nutitelefonide hulk ülemaailmselt oli tulenevalt võltsitud kauba kättesaadavusest turul 184 miljoni ühiku võrra väiksem. Hinnanguliselt jäi seega toimumata 45.3 miljardi ulatuses legitiimseid tehinguid, mis moodustas 12,9% kogu müügist.

Raportist nähtub ka see, et 2015. aastal müüdi kokku 1,3 miljardit nutitelefoni ehk iga kuues inimene maailmas soetas endale uue telefoni. Ühe telefoni keskmiseks hinnaks oli 275 eurot.

Eestikeelne kokkuvõte raportist on kättesaadav siin: https://euipo.europa.eu/tunnel-web/secure/webdav/guest/document_library/observatory/resources/research-and-studies/ip_infringement/study11/smartphone_sector_summary_et.pdf.