Innovatiivseid tooteid pärjati disainiauhinnaga BRUNO

Alates 2006. aastast annab Eesti Disainerite Liit välja BRUNO disainiauhinda, millega pärjatakse uuenduslikke Eesti disaine. Auhinna eesmärgiks on tõmmata tähelepanu disaineri elukutsele ning tuua avalikkuse ette kohalike disainerite poolt väljatöötatud huvitavad lahendused.

Disainiauhind BRUNO sai enda nime Bruno Tombergi järgi. Bruno Tomberg oli Eesti disaini pioneer, kelle initsatiivil hakati 1980. aastatel välja andma esimest disainiauhinda EKA disainikateedri poolt. BRUNO auhind antakse välja kolmes kategoorias: elustiilitoode, elukeskkondlik toode ning insenertehniline toode.

Elustiilitoote auhind antakse välja toodetele, mida saab kanda (nt rõivad, aksessuaarid) või mis kuuluvad reisi-, hobi- ja lemmikloomavarustuse kategooriasse. 2022. aastal pärjati BRUNO auhinnaga KIRA saapaid, mis on toodetud taaskasutatud vegan materjalidest (disainer Sirli Ratasepp).

Elukeskkondliku toote auhind antakse välja toodetele, mis kuuluvad kodu- või ühiskondliku mööbli või muude objektide, tekstiili, lauaaksessuaaride, köögivarustuse jm kategooriasse. 2022. aastal pärjati BRUNO auhinnaga seenematerjalist valgusteid B Wise (disainer Siim Karro). Need olid algselt disainitud ettevõtte Wise kontorisse, kusjuures lisaks valgustamisele oli eesmärgiks ka ruumi akustiliste omaduste parandamine.

Insenertehnilise toote auhind antakse välja toodetele, mis kuuluvad tehnoloogial põhinevate toodete kategooriasse, näiteks sõidukid, meditsiilised abivahendid, muud aparaadid. 2022. aastal pärjati BRUNO auhinnaga uudset põiekateetri kinnitussüsteemi (disainerid Henry Markus Gregory, Kertu Liisa Lepik, Linda-Maris Varris).

Lisaks anti välja elutööpreemia, mille võitis sellel aastal Matti Õunapuu, kes on üks Eesti tunnustatumaid tootedisainereid ning keda on kiidetud tema tehnilise taibu ja realistliku suhtumise poolest.

Disainiauhindadest on rohkem võimalik lugeda siin: https://www.eestidisainiauhinnad.ee/konkurss/tootedisain.

JAGA uudist